Seimo narė, partijos „Drąsos kelias“ lyderė Neringa Venckienė ketina į teismą dėl šmeižto paduoti generalinį prokurorą Darių Valį dėl jo viešų teiginių, kad buvusi teisėja priešinosi teismo sprendimo perduoti mažametę Drąsiaus Kedžio ir Laimutės Stankūnaitės dukrą motinai vykdymui, smurtavo prieš L. Stankūnaitę.
„Aš rašysiu, kad D. Valiui dėl šmeižto pradėtų ikiteisminį tyrimą, bet, tikiuosi, kad galbūt rytoj tas vaizdo įrašas dar bus atneštas“, – antradienį Seime žurnalistams sakė N. Venckienė.
Trečiadienį Seimo laikinoji tyrimo komisija, sprendžianti N. Venckienės teisinio imuniteto panaikinimo klausimą, pristatyti savo poziciją kvies pačią N. Venckienę. Neatmetama, kad parlamentarai dar kartą kreipsis į generalinę prokuratūrą, kad komisijai būtų pateikta vaizdo medžiaga, kurioje užfiksuoti įvykiai Garliavoje, kai buvo įvykdytas teismo sprendimas perduoti mažametę D. Kedžio ir L. Stankūnaitės dukrą motinai, mat praeitame komisijos posėdyje generalinis prokuroras Seimo nariams pateikė tik minėtų įvykių stenogramą.
Generalinis prokuroras D. Valys, prašydamas Seimo panaikinti N. Venckienės teisinę neliečiamybę, minėjo, kad N. Venckienė įvykių Garliavoje metu užsipuolė L. Stankūnaitę, ją spardė.
„Aš galiu katorgiškai pasakyti, kad D. Valys meluoja. Nekandžiojau ir nespardžiau. [...] Tai yra visiškas šmeižtas“, – su prokuroro teiginiais nesutiko N. Venckienė.
Parlamentarė pabrėžė tikinti, kad vaizdo įrašas, kuriame užfiksuotas mažametės perdavimas motinai, vis dėlto bus paviešintas.
„Tas įrašas kažkada bus paviešintas, nes filmavo ne vienas, o trys asmenys. Aš manau, kad tarp jų taip pat yra žmonių. To niekada neišplausime. Buvo ir Niurnbergo procesas. Tai ką jie galvoja? Kada D. Valys šmeižtu ir melu pasieks rezultatą? To rezultato nebus“, – aiškino „Drąsos kelio“ lyderė.
Seimo narė taip užsiminė, kad nereikėtų atmesti galimybės, kad minėtas vaizdo įrašas galėtų būti suklastotas ir tada pateiktas parlamento komisijai.
Kreipdamasis į Seimą dėl buvusios teisėjos, „Drąsos kelio“ partijos atstovės neliečiamybės panaikinimo generalinis prokuroras iš viso nurodė šešis Baudžiamojo kodekso straipsnius, pagal kuriuos norima N. Venckienei pateikti įtarimus.
Pasak D. Valio, įtariama, kad ji prieš dvejus metus Panevėžio miesto apylinkės teismo patalpose viešai užgauliai pažemino teismą, nevykdė 2011 metų gruodį priimto Kėdainių teismo sprendimo skubiai perduoti mergaitę motinai Laimutei Stankūnaitei, praėjusių metų gegužę trukdė antstolei vykdyti teismo sprendimą, piktnaudžiavo vaiko atstovo teisėmis psichiškai gniuždydama vaiką ir panaudodama fizinį smurtą pasipriešino policijos pareigūnui, o perduodant vaiką jo motinai sukėlė nežymų sveikatos sutrikdymą.
Konstitucija ir Seimo statutas nustato, kad Seimo narys be Seimo sutikimo negali būti traukiamas baudžiamojon atsakomybėn, suimamas ar kitaip suvaržoma jo laisvė. Dėl Seimo nario laisvės suvaržymo gali kreiptis tik šalies generalinis prokuroras.
Jei Seimo laikinosios tyrimo komisijos rezoliucijos projekte siūloma leisti Seimo narį traukti baudžiamojon atsakomybėn, suimti ar kitaip suvaržyti jo laisvę, tokiai rezoliucijai priimti reikia ne mažiau kaip 71 balso.