„Drąsos kelio“ partijos lyderės, Seimo narės Neringos Venckienės teisinės neliečiamybės panaikinimo klausimą spręsiančios laikinosios tyrimo komisijos narys Povilas Gylys teigia prašysiantis komisijos narių išsiaiškinti, kokiomis sąlygomis šiuo metu gyvena buvusi N. Venckienės globotinė, kuri motinai Laimutei Stankūnaitei buvo perduota pernai gegužę.
„Manau, kad komisija turi teisę sužinoti, kokiomis sąlygomis šiuo metu gyvena mergaitė. Klonio gatvėje ji gyveno normaliomis sąlygomis. [...] Parlamentas turi turėti teisę kokiu nors būdu sužinoti, kaip vaikas gyvena. Čia kalbu ir apie socializacijos procesus. Prokuroras sakė, kad Neringa Venckienė psichiškai gniuždė mažametę, bet reikia išsiaiškinti, kaip ji gyvena dabar. Ar dabar jos asmenybė nėra gniuždoma?“, – Alfa.lt sakė partijos „Drąsos kelias“ frakcijos Seime atstovas.
VALYS: VENCKIENĖ VAIKO AKIVAIZDOJE TYČIA PENKIS KARTUS SPYRĖ STANKŪNAITEI
P. Gylys minėjo, kad iš teisėsaugos institucijų bus prašoma gauti vaizdo įrašą, kuriame buvo užfiksuotas teismo sprendimo perduoti Drąsiaus Kedžio dukrą motinai L. Stankūnaitei vykdymas.
Generalinis prokuroras Darius Valys antradienį Seime minėjo, kad N. Venckienė perduodant mažametę užpuolė ne tik pareigūną, bet ir L. Stankūnaitę.
„Jei gautume vaizdo įrašą, tai sužinotume, kas naudojo prievartą, ar prievarta buvo proporcinga. Mano duomenimis, [...] buvo panaudota neproporcinga prievarta“, – savo poziciją dėstė komisijos narys P. Gylys.
Seimo nario teigimu, į komisijos posėdžius bus siūloma pakviesti ir įvykius Garliavoje tyrusios Visuomeninės komisijos narius. Ši komisija yra atlikusi tyrimą ir nusprendusi, kad Klonio gatvėje pareigūnai neteisėtai panaudojo prievartą ir prieš pačią N. Venckienę, ir prieš mažametę mergaitę, ir prieš kitus asmenis.
„Pozicija yra tokia, kad Visuomeninės komisijos nariai galėtų būti pakviesti kaip ekspertai. [...] Panašu, kad turim situaciją, kai teisiami nukentėjusieji“, – sakė P. Gylys.
Jis taip pat neatmetė galimybės, kad bus siekiama kreiptis ir į teisėsaugos institucijas, kad būtų išsiaiškinta, kas „davė komandą“ vykdyti mergaitės perdavimo motinai operaciją.
„Manau, kad sprendimo dėl mergaitės perdavimo proceso priėmime dalyvavo ir politikai“, – įtarimais pasidalijo P. Gylys.
Seimo laikinoji tyrimo komisija, spręsianti N. Venckienės imuniteto panaikinimo klausimą, pirmąjį posėdį ketina surengti kovo 6 d. Tyrimą komisija turi atlikti iki kovo 25 d. Seimo nariai turės priimti sprendimą, tai yra siūlyti Seimui naikinti arba nenaikinti N. Venckienės teisinę neliečiamybę. Galutinį sprendimą turės priimti visas parlamentas.