Neringa Venckienė : „Negalime vienytis su tais, kurie mus jau yra išdavę”. Aurimo Drižiaus interviu su politinės partijos „Drąsos kelias” lydere.

Drizius AurimasNeringa Venckiene 44

Aurimas Drižius, iš laisvaslaikrastis.lt

Neringos Venckienės įsteigtas „Drąsos kelias” rengiasi Seimo rinkimams ir laiku pateiks dokumentus Vyriausiajai rinkimų komisijai. Nors jau keli mėnesiai visos opozicinės politinės partijos tariasi ir bando vienytis, tačiau šie bandymai nėra sėkmingi – N.Venckienė nenori jungtis prie tų politikų, kurie ją jau yra išdavę, ir dabar vėl siūlosi jungtis. N.Venckienė atsakė į LL klausimus:

- Ką manote apie Centro sąjungos lyderio N.Puteikio pasiūlymą visoms opozicinėms partijoms vienytis į vieną darinį tam, kad surinkti daugiau nei 5 proc. rinkėjų balsų? Kokia jūsų nuomonė dėl tokio pasiūlymo?
- Tarp jų yra R.Dagio ir Vareikio partija, o su jais aš niekada nesivienysiu. Taip negali būti, kad aš stengčiausi, kad Dagys su Vareikiu patektų į Seimą. Manau, kad tikrai su jais nieko bendro neturiu ir nenoriu turėti. Nežinau, kaip bus, nes mes vis dar tariamės ir kalbamės. Kaip tik viskas bus sutarta ir aišku, tada iš karto viską ir paskelbsime.
- Tačiau laikas bėga, ir žmonėms svarbu žinoti, kas vyksta?
- Taip, tačiau kai 2012 m. me sėjome į rinkimus, savo pirmą spaudos konferenciją surengėme liepos 2 d., todėl aš ir manau, kad to laiko dar užtenka. Tik iki liepos 20 d. turime užsiregistruoti VRK kaip politinės kampanijos dalyviai. Manau, kad tai ir bus padaryta.
- Tačiau tas Puteikio pasiūlymas visiems jungtis į vieną partiją jums netinka, nes tarp besijungiančių yra tokių, kurie jus jau yra išdavę?
- Manau, kad jie nėra opozicija, o yra tik atskilėliai nuo tų pačių sisteminių partijų. Kokia iš jų (Dagio ir Vareikio aut. Pastaba) opozicija. Jie niekada nebuvo ir nebus opozicija. Jiems tas jungimasis – tai tik kelias vėl patekti į Seimą.
- Tačiau be susijungimo vis tiek tie visi protesto balsai vėl išsibarstys?
- Man tai patys artimiausi iš visų opozicinių partijų yra tautininkai.
- O ką galvojate apie tokį Vytautą Radžvilą?
- Man patinka Radžvilo grupė ir man atrodo, kad tai protingi ir tautiški žmonės .
- Ar su jais buvo kalba dėl bendro sąrašo?
- Taip, tačiau kiek aš supratau, jie nelabai nori su mumis jungtis. Bent jau taip aš supratau. Nors man patinka tai, ką jie daro.
- Kitaip sakant, Radžvilas tikisi vienas laimėti rinkimus?
- Na taip, tačiau man atrodo, kad jie lygiai taip pat, kaip ir aš. Aš nenoriu eiti su tais, kurie niekada nebuvo opozicijoje, ir kurie dabar tik vaidina, kad yra opozicionieriai. Arba su tais, kurie tave išdavė. Tokiems gali atleisti, tačiau kodėl aš turiu stengtis, kad jie patektų į Seimą? Nėra prasmės.

Redakcijos komentaras – kaip žinia, Rimantas Dagys buvo vienas tų, kurie 2013 m. balsavo už Neringos Venckienės teisinės neliečiamybės Seime panaikinimą. Neseniai Rimantas Dagys ir Egidijus Vareikis įsteigė partiją, pavadintą Krikščionių sąjunga. Kad Rimantas Dagys iki šiol Seime balsuoja taip, kaip reikia konservatoriams, yra rašęs Algimantas Rusteika  (2020 01 16):
https://kaunoforumas.com/2020/01/16/algimantas-rusteika-galima-iseiti-is-konservatoriu-bet-konservatoriai-is-taves-neiseis-niekada/

Kitą kartą, seniai seniai, kai medžiai buvo dideli ir dar Grybauskaitė buvo neparskridus, toks A.Zuokas buvo tokį V.Drėmą pagrobęs ir išvežęs, kad nebalsuotų kaip nereikia. Tačiau užėjo kiti laikai ir papročiai, bajorai seimuose, žinokit, balsuoja ir jų nebeišveža.

Tik dabar jie apsigalvoja po kelis kartus per dieną arba „nesuveikia balsavimo kortelės”. Štai, balsavime dėl Seimo rinkimų „kartelės” sumažinimo iki 3 procentų tradiciniai biudžeto lėšų kramsnotojai mirtinai išsigando konkurencijos ir paskelbė visuotinę mobilizaciją.

Ir po artilerinio parengimo dvaro politologų pareiškimais ir LRT psichotroponėmis dujomis, išaušo lemiamų kautynių rytas. Pirmojo, rytinio posėdžio mūšio tikslas buvo tiesiog užblokuoti sprendimą ir klausimo net nesvarstyti.

Tačiau Seimas ėmė ir priėmė nutarimą įstatymą svarstyti 71 balsu, kaip ir buvo iki posėdžio sutarta, beliko po diskusijos įstatymą priimti. Ir štai, balsuojant dėl įstatymo priėmimo surinkta tik 70 balsų. Kaip netikėta – vieno staiga ėmė ir pritrūko!

Ir kieno gi tas balsas? Ogi narsiojo Rimanto Jono Dagio, kuris rytą parėmė įstatymo autorius ir balsavo už tai, kad įstatymas būtų svarstomas. O po pietų nebalsavo nei už, nei prieš, nei susilaikė, nei registravosi -žodžiu, niekaip nebalsavo.

Žmogelis kad susijaudins, tik blaškosi, rausta bala, pirštai tik dreba – „kortelė nesuveikė“, ką daryti? Na, bet ką čia padarysi – nesuveikė tai nesuveikė, užvertė akis, skėst rankelėmis, ir nieko nedarė, ir nusiramino.

Taip sakant, galima išeiti iš konservatorių, bet konservatoriai iš tavęs neišeis niekada. Matyt, suveikė ir masiniai telefono skambučiai demokratiškų, šaunių prezidentūros patarėjų, kurie, šiukštu, veikė be Jo Ekselencijos žinios, savarankiškai taip ar su klasiokais pasitarę.

Su kuo ir sveikiname brangių Lietuvos žmonių numylėtas tradicines partijas. Galėsit toliau tarpu savęs tradiciškai dalintis postais ir tradiciškai ar naujoviškiau daryti Lietuvą brangią. Mums neskauda, mes pripratę.
2012 – 2016 m. kadencijos Seimo nariai, kurie pasmerkė Seimo narę Neringą Venckienę.

Primename sąrašą LR Seimo narių, kurie 2013 m. balandžio 9 d. savo balsavimu panaikino Seimo nario neliečiamybę „Drąsos kelio” frakcijos Seime seniūnei Seimo narei Neringai Venckienei, leisdami ją suimti. Seimo komisijai prokuratūra atsisakė pateikti vaizdo įrašą, kuriuo buvo grindžiami kaltinimai. Tačiau, nepaisant to, Seimas 2013 m. balandžio 9 d. panaikino teisinę neliečiamybę N. Venckienei.

Balsavusieji už Seimo Narės Neringos Venckienės teisinės neliečiamybės panaikinimą:

1. Adomėnas Mantas
2. Aleknaitė Abramikienė Vilija
3. Andriukaitis Vytenis Povilas
4. Anušauskas Arvydas
5. Auštrevičius Petras
6. Ažubalis Audronius
7. Balsys Linas
8. Baltraitienė Virginija
9. Bastys Mindaugas
10. Bernatonis Juozas
11. Bilotaitė Agnė
12. Bradauskas Bronius
13. Žilinskas Rokas
14. Čigriejienė Vida Marija
15. Dagys Rimantas Jonas
16. Degutienė Irena
17. Dudėnas Arūnas
18. Gailius Vitalijus
19. Gentvilas Eugenijus
20. Glaveckas Kęstutis
21. Grybauskas Kazys
22. Jankauskas Donatas
23. Jonyla Edmundas
24. Jovaiša Sergejus
25. Juknevičienė Rasa
26. Juodka Benediktas
27. Juozapaitis Vytautas
28. Kašėta Algis
29. Kazlavickas Liutauras
30. Kirkilas Gediminas
31. Kreivys Dainius
32. Kubilius Andrius
33. Kuodytė Dalia
34. Kuzminskas Kazimieras
35. Leiputė Orinta
36. Masiulis Eligijus
37. Masiulis Kęstutis
38. Matulas Antanas
39. Mazuronis Andrius
40. Mikolaitis Gintautas
41. Miškinienė Kristina
42. Mockus Arvydas
43. Nesteckis Antanas
44. Olekas Juozas
45. Palionis Andrius
46. Paulauskas Artūras
47. Pauža Bronius
48. Pavilionienė Marija Aušrinė
49. Petrauskienė Milda
50. Petrošius Darius
51. Petrulis Domas
52. Popovienė Raminta
53. Požela Juras
54. Purvaneckienė Giedrė
55. Razma Jurgis
56. Sabatauskas Julius
57. Salamakinas Algimantas
58. Saulis Vytautas
59. Simulik Valerijus
60. Sinkevičius Rimantas
61. Sysas Algirdas
62. Skardžius Artūras
63. Starkevičius Kazys
64. Steponavičius Gintaras
65. Strelčiūnas Algis
66. Stundys Valentinas
67. Šablinskas Eduardas
68. Šalaševičiūtė Rimantė
69. Šedbaras Stasys
70. Šiaulienė Irena
71. Šimašius Remigijus
72. Teišerskytė Dalia
73. Urbšys Povilas
74. Vareikis Egidijus
75. Vėsaitė Birutė
76. Vidžiūnas Arvydas
77. Zeltinis Aleksandras
78. Zingeris Emanuelis
79. Žakaris Edvardas
80. Žeimys Pranas

Iš laisvaslaikrastis.lt

Comments are closed.