JAV Kongrese dar vienas įstatymas, nukreiptas prieš Lietuvos vyriausybės pareigūnus, seksualiai prievartavusius Deimantę Kedytę.

Randy1Dar vienas kongresmenas pateikė įstatymo projektą dėl Neringos Venckienės politinio persekiojimo

Jungtinių Amerikos Valstijų kongresmenas Rendis Hultgrenas (Randy Hultgren), birželio 27 dieną, pateikė įstatymo projektą JAV kongresui dėl teisėjos Neringos Venckienės politinio persekiojimo. Tai jau antrasis pasiūlymas Jungtinių Valstijų kongrese dėl atleidimo N.Venckienę nuo Lietuvos-Amerikos ekstradicijos sutarties.

https://www.govtrack.us/congress/bills/115/hr6257/text

Rendis Hultgrenas išrinktas Ilinojuje. Jis tapo Atstovų Rūmų Nariu 1998 metais.

Šiame projekte teigiama:

Mr  Hultgren pristatė šį projektą, kuris yra siunčiamas Teisės komitetui

Dėl pagalbos teisėjai Neringai Venckienei, kurią Lietuvos vyriausybė prašo išduoti dėl kaltinimų, susijusių su jos teisingumo paieškomis prieš Lietuvos vyriausybės pareigūnus, kaltinamus seksualiai prievartavus jos dukterėčią

1. Trumas pristatymas.

Įstaymas gali būti pavadintas „Suteikime teisėjai Venckienei šansą teisme“ (Give Judge Venckiene Her Day in Court Act).

2. Kongresas konstatuoja

(1) Teisėja Neringa Venckienė pabėgo į JAV ir paprašė politinio prieglobsčio po penkerių metų kovos ir bandymų apsaugoti savo 4 metų dukterėčią Deimantę Kedytę. Mergaitė pranešė, kad ją prievartavo Lietuvos vyriausybės pareigūnai tuo metu, kai ji buvo savo motinos priežiūroje.

(2) Deimantė Kedytės pasakojimai buvo patikrinti teismo paskirtų psichologų, kurie pripažino, kad šie pasakojimai yra patikimi.

(3) Deimantė Kedytė apkaltino seksualiniu prievartavimu Lietuvos parlamento pirmininko (Muntiano – aut. Pastaba) padėjėją ir veikiantį teisėją, kurie abu buvo susiję su jos motina.

(4) Teisėja Venckiene ir Deimantės Kedytės tėvas kreipėsi į teisėsaugą ir teismą dėl D.Kedytės parodymų, tačiau mano, kad tyrimas buvo atliktas aplaidžiai.

(5) Lietuvos parlamentas (Teisės ir teisėtvarkos komitetas) 2010 m. priėmė nutarimą, kad Deimantės Kedytės pareiškimas buvo ištirtas aplaidžiai ir kad tas aplaidumas leido valstybės pareigūnams išvengti atsakomybės

(6) Kai Deimantės Kedytės tėvas dingo 2009 m., Venckienei buvo suteikta Deimantės priežiūros teisė.

(7) Deimantės Kedytės motinai niekada nebuvo pareikšti kaltinimai dėl dukros prievartavimo, nepaisant to, kad Vilniaus apygardos teismas 2009 m. spalį priėmė nutartį, nurodančią, kad pakanka įrodymų pareikšti jai įtarimus.

(8) 2011 m. gruodį teisėjai Venckienei buvo nurodyta tuomet 7 metų amžiaus Deimantę Kedytę gražinti jos motina, tačiau mergaitė atsisakė, bijodama seksualinio prievartavimo.

(9) Šimtai lietuvių budėjo prie Venckienės namų, norėdami apsaugoti mergaitę nuo Lietuvos vyriausybės pareigūnų.

(10) 2012 m. Lietuvos vyriausybė pasiuntė daugiau kaip 200 policininkų pagrobti Deimantę Kedytę iš teisėjos Venckienės namų.

(11) Deimantė Kedytė, apsikabinusi Venckienės kaklą, buvo nuo jos atplėšta ir dingo iš viešo gyvenimo jau daugiau nei šešeri metai.

(12) Lietuvos vyriausybės veiksmai sukėlė protestus prieš vyriausybę ir jos ambasadas daugelyje šalių, taip pat ir JAV, kai prezidentė Grybauskaitė lankėsi NATO susirinkime Čikagoje 2012 m.

(13) Venckienė išleido knygą „Drąsos keliu“ 2012 m. apie Kedytės bylą ir Lietuvos valdžios nesugebėjimą tinkamai išnagrinėti šią bylą ir nubausti valstybės pareigūnus.

(14) Tokiu pat pavadinimu buvo įsteigta ir nauja antikorupcinė politinė partija, su kuria Venckiene 2012 m. buvo išrinkta į Lietuvos parlamentą.

(15) Venckienė pasiprašė politinio prieglobsčio JAV po to, kai jai buvo grasinta ir kaip ji mano, pasikėsinta į jos gyvybę po politinio susitikimo, ir po to, kai Lietuvos parlamentas balsavo už jos imuniteto panaikinimą.

(16) Lietuvos vyriausybė sistemiškai persekiojo dėl melagingų pareiškimų žurnalistus, gydytojus, Deimantės Kedytės senelius, jų kaimynus, žmonės, kurie rinkosi į susirinkimus, ir visus tuos, kurie netylėjo ir pateikė įrodymus ar paramą   Deimantei Kedytei arba priešinosi jos prievartiniam pagrobimui iš teisėjos Venckienės namų.

(17) Lietuva pateikė teisėjai Venckienei daugiau nei 35 kaltinimus, įskaitant net tai, kad ji pasirašė peticijas teismams ir vaikų teisių apsaugos institucijai Deimantės Kedytės vardu, padarė kritiškus pareiškimus apie šios bylos tyrimą žurnalistams, aprašė savo knygoje dukterėčios seksualinį prievartavimą ir įvardino valstybės pareigūnus, dalyvavo nesankcionuotuose mitinguose pažemino teismus, pažemino himną, darė savarankišką šios bylos tyrimą, atsisakė gražinti mergaitę kaltinamai motinai, pliaukštelėjo policininkui ir įspyrė Deimantės Kedytės motinai.

(18) Ekstradicijos sutartis, pasirašyta tarp JAV ir Lietuvos, neleidžia teisėjai Venckienei pateikti įrodymus JAV teismui dėl Lietuvos iškeltų kaltinimų jai arba iškelti bylą dėl politinės motyvacijos.

(19) 2018 metų balandį, Jungtinių Valstijų teisėjas, patvirtino ekstradiciją teisėjai Venckienei dėl to, kad ji trukdė antstolio veiklai, nevykdė teismo sprendimo, sukėlė fizinį skausmą, ir pasipriešino policijos pareigūnui – visi kaltinimai susiję su Deimantės Kedytės paėmimu iš teisėjos Venckienės namų ir atidavimu kaltinamai motinai.

(20) Buvę politiniai kaliniai, taip pat dabartiniai ir buvę Lietuvos valdžios atstovai rašė Jungtinių Valstijų valdžiai, įspėdami, kad Lietuvos valdžios kaltinimai prieš teisėją Venckienę yra politiškai motyvuoti.

(21) Lietuvos Aukščiausio Teismo Pirmininkas Gintaras Kryževicius  buvo užfiksuotas viešai sakantis, kad teisėja Venckienė “yra pūlinys teisinėje ir pūlinys politinėje sistemoje” ir “visos valstybės bėda”.

(22) Švedija, Airija, Šiaurės Airija, Danija, Malta, Ukraina, ir Rusija atsisakė išduoti asmenis į Lietuvą.

(23) Teisėja Venckienė gali pateikti įrodymus dėl politinių motyvų Lietuvos kaltinimuose prieš ją, prieš imigracijos teisėją jeigu ji bus atleista nuo ekstradicijos sutarties ir bus leista tęsti politinio prieglobsčio bylą, priduotą 2013 metais ir nustatytą svarstymą liepą, 2019 metais.

3. SKYRIUS. ATLEIDIMAS NUO EKSTRADICIJOS SUTARTIES TARP JUNGTINIŲ AMERIKOS VALSTIJŲ IR LIETUVOS RESPUBLIKOS.

(a) APSKRITAI -  Nepaisant jokių kitų teisės nuostatų, teisėja Neringa Venckienė turi būti atleista nuo ekstradicijos, iš Ekstradicijos Sutarties Tarp Jungtinių Amerikos Valstijų Valžios ir Lietuvos Respublikos Valdžios, pasirašytą Vilniuje, spalio 23 dieną 2001 metais ir patvirtintą kovo 31 dieną 2003 metais (patvirtintą protokolo dėl prašymo dėl susitarimo dėl ekstradicijos tarp Jungtinių Amerikos Valstijų valdžios ir Lietuvos Respublikos valdžios, pasirašytą Bruselį, birželio 15 dieną,  2005 metais, ir pradėtą vykdyti vasario 1 dieną 2010 metais) ir atleisti nuo bet kurių kitų įstatymų kurie leistų jos ekstradiciją į Lietuvą.

(b) POLITINIS PRIEGLOBSTIS – Teisėjai Neringai Venckienei turi būti leista likti Jungtinėse Valstijose iki paskutinio sprendimo dėl jos prašymo dėl prieglobsčio.

(c) LAISVAS JUDĖJIMAS -  Teisėja Neringa Venckienė negali būtį sulaikyta federaliniam ar valstijų kalėjime ar areštuota dėl bet kokių imigracijos ar ekstradicijos nusikaltimų ir turi būti leistas laisvas judėjimas ir leidimas dirbti iki paskutinio sprendimo dėl jos kreipimosi dėl prašymo dėl prieglobsčio.

laisvaslaikrastis.lt

Comments are closed.