Prof. P.Gylys apie prašymą panaikinti Venckienės imunitetą: kai kurie generalinio prokuroro faktai yra sugalvoti.
Partijos „Drąsos kelias“ frakcijos narys, parlamentaras Povilas Gylys teigia esantis įsitikinęs, kad prokurorai, paprašę panaikinti Seimo narės Neringos Venckienės teisinę neliečiamybę, politikuoja.
„Man atrodo, kad šitame procese yra ryškus politinis aspektas. Kas gali tai paneigti? Alfa.lt
Kai kurie faktai, mano žiniomis, kurie pateikti kaip tikri generalinio prokuroro, yra, mano supratimu, sugalvoti“, – trečiadienį po Seimo laikinosios komisijos, sprendžiančios N. Venckienės teisinio imuniteto panaikinimo klausimą, posėdžio žurnalistams sakė šios komisijos narys P. Gylys.
Generalinis prokuroras Darius Valys, kreipdamasis į Seimą dėl N. Venckienės teisinės neliečiamybės panaikinimo, nurodė šešis Baudžiamojo kodekso straipsnius, pagal kuriuos norima parlamentarei pateikti įtarimus. Prokuroras pažymėjo, kad tyrimo medžiagoje fiksuojama, jog N. Venckienė, kai buvo vykdomas teismo sprendimas mažametę Drąsiaus Kedžio dukrą perduoti motinai Laimutei Stankūnaitei, priešinosi teisėsaugos veiksmams, penkis kartus spyrė L. Stankūnaitei. P. Gylio teigimu, būtent minėtas momentas gali būti „išgalvotas“.
Seimo laikinoji komisija trečiadienį nutarė kreiptis į D. Valį, kad parlamentarams būtų suteikta teisė peržiūrėti vaizdo įrašą, kuriame fiksuojamas teismo sprendimo vykdymo procesas Garliavoje.
„Jeigu atnešta tikra medžiaga [...], kurią žiūrėjo pats generalinis prokuroras, ir ten paaiškės, kad buvo tokie veiksmai, apie kuriuos jis rašo savo teikime, tai tada mes patikėsime tuo“, – minėtu klausimu komentavo P. Gylys.
„Mane neramina, kad generalinis prokuroras prašo Seimo narę N. Venckienę suimti. Aš neprisimenu, kada paskutinį kartą generalinis prokuroras tokį prašymą teikė. Naujame Seime ir sename Seime mačiau, kad buvo, mano supratimu, žymiai rimtesni kaltinimai, bet prašymo suimti nebuvo. Tai suponuoja įvairias mintis. [...] Tie faktai, kurie yra pateikiami, nesuteikia rimto pagrindo atimti teisinę neliečiamybę. Aš matau tikrai rimtas povandenines sroves šitame procese“, – dėstė partijos „Drąsos kelias“ frakcijos Seime narys.
Pasak generalinio prokuroro D. Valio, įtariama, kad N. Venckienė prieš dvejus metus Panevėžio miesto apylinkės teismo patalpose viešai užgauliai pažemino teismą, nevykdė 2011 metų gruodį priimto Kėdainių teismo sprendimo skubiai perduoti mergaitę motinai Laimutei Stankūnaitei, praėjusių metų gegužę trukdė antstolei vykdyti teismo sprendimą, piktnaudžiavo vaiko atstovo teisėmis psichiškai gniuždydama vaiką ir panaudodama fizinį smurtą pasipriešino policijos pareigūnui, o, perduodant vaiką, jo motinai sukėlė nežymų sveikatos sutrikdymą.
Konstitucija ir Seimo statutas nustato, kad Seimo narys be Seimo sutikimo negali būti traukiamas baudžiamojon atsakomybėn, suimamas ar kitaip suvaržoma jo laisvė. Dėl Seimo nario laisvės suvaržymo gali kreiptis tik šalies generalinis prokuroras.Jei rezoliucijos projekte siūloma leisti Seimo narį traukti baudžiamojon atsakomybėn, suimti ar kitaip suvaržyti jo laisvę, tokiai rezoliucijai priimti reikia ne mažiau kaip 71 balso.